Glamping Tesisleri ve Bungalov Evler

Merhaba, öncelikle bloğumuza hoş geldiniz. Glamping tesisleri ile ilgili daha fazla bilgi için burada olduğunuzu varsayıyoruz ki Dora Haus olarak birbirinden modern tesisler projelendirip inşaa ediyoruz.

Bu yazımızda Glamping tesisleri ve Bungalov Evler arasında bağlantı kuracağız. Öncelikle başlıklarımızı inceleyelim.

  1. Glamping Tesisi Nedir?
  2. Bungalov Evler Nedir?
  3. Bungalov Ev Dayanıklılığı Nasıldır?
  4. Bungalov Evlerin Dora Haus Yapılarına göre dez avantajları nelerdir?
  5. Turizm işletmelerinde bungalov tesisleri nasıl bir yatırım türlüdür? 
  6. Lüks bir Bungalov işletmesini karşılaştığı sorunlar nelerdir? 
  7. Glamping Tesislerinde Bungalov Evlerin Kullanım Alanları

Glamping Tesisi Nedir?

Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, Glamping hem kelime anlamıyla hemde dünya genelinde konforu ön planda tutan ve doğayla birleştirilmiş bir tatil şekildir. Bu sebepten Glamping tesislerinde olmazsa olmaz iki şey vardır. Lüks, Konfor ve Doğa. Sadece Jeodezik Kubbe Yapıyı kurup iç ve dış dekorasyona önem göstermezsek Glamping kültüründen uzaklaşmış oluruz. Bunu buraya ekliyoruz çünkü yazımızın ilerleyen kısımlarında neden yazdığımızı bir kez daha anlayacaksınız. 

Bir önceki yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz.

Bungalov Evler Nedir?

Bungalov Evler, genellikle doğa içinde tatil hizmeti sunan işletmelerin kullandığı maddesi ağaç olan bir yapıdır. Kelime anlamıyla tek katlı ağaç ev anlamına gelsede bungalov evler son zamanlarda iki katlı ve değişik mimari şekillerde görmek mümkündür.

Bungalov Ev Dayanıklılığı Nasıldır?

Her ne kadar tek katlı yapılar depreme ve rüzgara dayanıklı olsada. Uzun ömürlü olmasıda bir o kadar dayanıklılık konusunda işlenmelidir. Bungalov Evlerin özü ağaç olduğu İçin, canlı bir yapıdır. Ahşap kokusunu aldığınız her an aslında üzerinde bulunduğunuz Bungalov evin canlı olduğunu düşünmelisiniz. Bu sebepten zamanla bazı bağlantı noktalarında gevşemeler, bazı bölümlerde çürümeler ve bununla birlikte böceklenmeler görülür.

Eğer bir Bungalov işletmesiyseniz bitmeyen sorunlar silsilesi ile baş başasınız demek oluyor.

Bungalov Evlerin Dora Haus Yapılarına göre dez avantajları nelerdir?

Bungalov Evler ile Glamping Dom (Jeodezik Kubbe Evler) karşılaştıracak olursak. Yukara belirttiğimiz kalemler Bungalov Evlerin dez avantajı başlı başına. Ama birde bunu mimari gözle incelersek yazacak çok şey. Hadi başlayalım.

1a- Bungalov Evler Ağaç bir yapı olduğu İçin zamanla çürüme gibi sorunlar ortağa çıkartır.
1b- Dora Haus Glamping Evlerinde ise kullanılan Çelik karkas ve özel kaplama seçenekleri uzun vadeli kullanılabilir yapılardır. Bırakın çürümeyi periyodik bakımlarla ilk günlü gibi dayanıklılığını koruyacaktır.

2a- Bungalov Evler yapısı gereği ateş gibi konularda hassastır ve misafirlere şömine, soba gibi olanaklar sunarsanız yangına davetiye çıkartır.
2b- Dora Haus Glamping evleri yapısı gereği alev yürümez özel kaplama seçenekleri ile kaplanmıştır. Bir bölüm yanmaya başlasa bile alev yürümeyecektir. Böylelikle yangın dayanımı yüksektir.

3a- Bungalov işletmelerinde odalarda birisi yürüdüğünde ortaya bir ses çıkar. Buda çoğu misafir için rahatsız edici bir durum olmaktadır. Keza Bungalov otel yorumlarında ses yalıtımı ile ilgili bir çık şikayete rastlayabilirsiniz.
3b- Dora Haus Glamping Evleri birbirinden bağımsız şekilde tasarlanmış otel odalarının. Ses ve ısı yalıtımına son derece önem verilerek tasarlanmıştır.

4a- Bungalov Evlerde iç hacim kullanılırken, kullanılacak alan kadar büyük yapılması gerekir.
4b- Dora Haus Glamping evleri ise Jeodezik kubbe yapısı gereği iç alanında özgürce dizayn seçenekleri sunar.

Turizm işletmelerinde bungalov tesisleri nasıl bir yatırım türlüdür?

Eğer doğanın içinde bir turizm işletmesi planınız ve hazırlığınız varsa ve yukarda bahsettiklerimizi okuyarak buraya kadar geldiyseniz Bungalov tesislerini. Zamanla çıkarabilecek sorunlarını artık biliyorsunuz.

Ama doğa içinde sunulan tatiller son zamanlarda yeni bir trend haline geldi. Çünkü günümüz pandemi sorunları ve şehir hayatının getirdiği stres insanları doğaya çağırmaktadır.

Doğa içinde bir turizm işletmesi sahibiyseniz, güzel reklam çalışmaları doğrultusunda güzel bir kazanç elde etmeniz mümkündür.

Lüks bir Bungalov işletmesini karşılaştığı sorunlar nelerdir?

Lüks Bungalov işletmelerinin karşılaştığı sorunlarla ilgili ayrıntılı bir yazı yazacağız. Ama başlıca yukardaki maddelerden yola çıkarak Bu tarz işletmeler zaman içinde yorgun düşmekte ve çok çabuk eskimektedir. Eğer bir Glamping Tesisi hizmeti sunacaksanız. Lüks ve konfor zamanla bu yapılarda kaybolacaktır. Lakin Glamping Kubbe Evleri kullandığınız bir işletme her zaman uzun ömürlü ve devamlı insanlara cazip gelir halde olacaktır.

Glamping Tesislerinde Bungalov Evlerin Kullanım Alanları

Glamping Tesislerinde Bungalov Evlerin kullanım alanları vardır yok değildir. Bazı işletmeler lüks ve konforlu Bungalov yapılar kurmaktadırlar. Buda tatilcilere cazip gelmektedir. Ama Dora Haus Glamping Evleri ile kıyaslama yapıldığında tabii ki arka planda kalacaktır.

Dora Haus olarak Doğal, Öncü ve Eşsiz tasarımlarla işletmelere özel anahtar teslim çözümler sunuyoruz. Glamping kültürünü, dünya standartlarında konfordan ödün vermeyen uzun ömürlü yapılarlarla destekliyoruz.

Glamping Tesisleri için Jeodezik Kubbe Yapılar her zaman ön planda olacaktır. Bu tesisler için kurulan misafir odalarının isimleri henüz ülkemizde pek bir bilinirlilipe sahip değildir? Glamping domu, kubbe Evler Glamping Çadırı , iglo ev ve hatta balon otel bile denilmektedir.

Yukarıda yazdığımız yazıda Bungalov işletmelerinin dünya geneli ağırladığı misafirlerin yorumlarından yola çıktık. Bu yorumları Tripadvisor adlı Turizm Tatil kaynaklı otel değerlendirme sitesinden okuduk.

Sizlerde bir Glamping Tesisi kurmak istiyorsanız ve hala araştırma içerisindeyseniz. Web sitemizi daha detaylı incelemenizi öneririz. Dört Mevsim Konaklama Domu ve Membran Konaklama domu olarak linklerimizi buraya ekliyoruz.


Ayrıca Sosyal Medya kullanıcısı iseniz ;

İnstagram Adresimiz : TIKLAYIN

YouTube Kanalımız: TIKLAYIN

Linkedin Hesabımız: TIKLATIN

Bu kanallardan bizi takip edebilir, sektörle ve firmamız ile ilgili gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Hoşçakalın, Sağlıkla Kalın.

 

 

#BungalovOtel #GlampingBungalov #GlampingDome #GlampingTesisi #GlampingEvi #KubbeEvler #İgloEvler #JeodeİkKubbe #Bungalov #bungalovev