Glamping Tesisleri için Glamping Çadırlarını İnceliyoruz.

Glamping Tesisleri için glamping çadırlarını inceliyoruz. Glamping Çadırı ismi nereden geliyor?

Glamping Çadırı Nedir? Glamping Çadırlarının İçinde Neler Var Nasıl Özelleştirilir?

Glamping Çadırı Yalıtımı Sıcakte ve Soğukta Nasıl?

Glamping Çadırı Ne Kadar Dayanıklıdır?

Glamping Çadırı Kaç kişiliktir?

Glamping İşletmelerini Öne Çıkartan Nedir?

Glamping Çadırı Fiyatları ve Ücretlendirme Hakkında? Bu soruların cevaplarını bu yazımızda veriyoruz.

Glamping Tesisleri için Glamping Çadırları

Glamping ingilizce bir kelimedir. Büyüleyici ve göz kamaştırıcı manasına gelen "glamour" ve kamp yapmak manasına gelen "camping" (kampçılık) kelimelerinin birleşiminden ortaya Glamping çıkmıştır. Hem doğa içinde olup hem de konforlu bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi yeni nesil Glamping tesisleridir. 

Hem doğanın içinde, herkesten izole; hem de lüks ve konforlu bir hizmet veren glamping tesislerinin tabii ki baş yapı taşı glamping çadırlarıdır.

Bu yazımızda sizlere Glamping Çadırları ile ilgili birliği vereceğiz.

     1.Glamping Çadırı ismi nereden geliyor?

     2.Glamping Çadırı Nedir? Glamping Çadırlarının İçinde Neler Var Nasıl Özelleştirilir?

     3.Glamping Çadırı Yalıtımı Sıcakte ve Soğukta Nasıl? 

     4.Glamping Çadırı Ne Kadar Dayanıklıdır?

     5.Glamping Çadırı Kaç kişiliktir?

     6.Glamping İşletmelerini Öne Çıkartan Nedir?

     7.Glamping Çadırı Fiyatları ve Ücretlendirme Hakkında ?


1. Glamping Çadırı ismi nereden geliyor?

Dora Haus olarak glamping çadırı ibaresini aslında pek kullanmıyoruz. Lakin ülkemizde yeni trend olan glamping tesislerinin temelini oluşturan Jeodezik Kubbe Yapılar isim olarak pek bilinmemektedir. Bu sebepten Jeodezik Kubbe Yapılara; glamping çadırı, glamping domu, iglo evler, bungalov ev, tiny house ve hatta balon otel bile denilmektedir. Sektörde ahşaptan ve çelik karkastan yapılan jeodezik kubbe yapılara verilen isimler o kadar fazladır ki bu sebepten sağlıklı bir arama yapmak sizler için zor olmaktadır.

Dora Haus olarak sektörde varlığımızı sürdürürken, ekolojik turizm için çalışmalar yaparken yine aynı zamanda Google gibi arama motorlarında aradığını bulamayan siz değerli okurlarımıza ve müşterilerimize doğru ve sağlıklı bilgiler vermek istiyoruz.

2. Glamping Çadırı Nedir? Glamping Çadırlarının içinde neler var nasıl özelleştirilir?

Glamping Çadırı; turistik tesislerin, misafirlerini ağırladıkları işletme konseptine uygun olarak dizayn edilmiş konaklama alanıdır. Standart bina tarzındaki otel odalarında ne varsa glamping çadırının içerisinde de vardır. Yatak odası, banyo, ısıtma ve soğutma sistemleri, lavabo ve oturma alanı gibi. Ama glamping denildiğinde lüks ve konfor ön plana çıktığı İçin, glamping çadırlarının içleri bu konforu sağlamak üzere dizayn edilir. Mesela jakuzi, şömine, asma kat gibi özelleştirilebilir donanımlar eklenir. Keza glamping hizmeti verecek olan işletmenin glamping çadırın iç dekorasyonuna özen göstermesi gerekmektedir.

Dora Haus olarak işletmelere özel çözümler sunarken, iç dekorasyon anlamında birbirinden farklı ve konforda seçeneklerimiz mevcuttur.

3. Glamping Çadırı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Dora Haus olarak üretimini yaptığımız yapılarda 2 farklı türde kubbe yapımız mevcuttur.

3.1.Membran Kaplama Konaklama Domları

3.2.Kompozit Kaplama Konalama Domları

3.1 Membran Kaplama glamping çadırlarında 3 katmanlı yalıtım teknolojisi kullanılmıştır. Bu yalıtım teknolojisiyle ve kubbe yapının küresel yapısı itibarıyla içerisindeki hava kayıpsız bir şekilde dolaşmaktadır. Buraya tıklayarak Membran Kaplama Konaklama Domları ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

3.2 Kompozit Kaplama glamping çadırlarında ise (çadır derken gerçekten üzülüyoruz) özel bir kaplama türü kullanılmaktadır. Buraya tıklayarak Kompozit Kaplama Konaklama Domları ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Yapıların her ikisinde de çok soğuklarda ve çok sıcaklarda çok iyi bir yalıtım sağlanmaktadır.

4. Glamping Çadırları ne kadar dayanıklıdır?

Bizim ürettiğimiz glamping çadırları rüzgarlı havalarda ayakta kalacak aerodinamiğe sahiptir. Bu Jeodezik kubbe yapının doğasında olan bir aerodinamikten kaynaklıdır. Dora Haus olarak bu dayanımı maksimuma çıkartan özel bir birleşme sistemi kullanmaktayız. Bu sayede glamping çadırlarımzı 120km/s rüzgara dayanmaktadır.

5. Glamping Çadırları Kaç kişiliktir?

Glamping çadırları 2-4 kişilik olabildiği gibi aşan büyüdükçe konaklayan sayısında artabilir. Biz 2 kişilik glamping çadırlarını önerdiğimiz gibi çocuklu aileler içinde önerimiz maksimum 4 kişilik glamping çadırlarıdır. Tabi etkinlikler ve ortak kullanım alanları için kurulan glamping çadırlarını bundan ayrı tutuyoruz. Bu bahsettiklerimiz sadece turizm işletmesinin misafirini ağırlayacağı odalardrı.

6. Glamping tesislerini öne çıkartan şeyler nelerdir?

Glamping tesislerini öne çıkartan sadece Jeodezik kubbe Yapıların şekli değil aynı zamanda kubbe yapının iç hacmini kullanabilecek yapılara özel iç mimari çok ama çok önemlidir. Yine aynı zamanda glamping çadırının kurulacağı platformda işletmeye ve konsepte özel seçeneklerle detaylandırılabilmektedir. Mesela Glamping çadırının alt platformuna yerleştirilmiş bir açık hava jakuzisi veya bir bahçe oturma grubu olabilir. Bu tamamen işletmenin , ağırlayacağı misafirin kitlesine ve işletme konsepti ile alakalıdır.

Bu şekilde özelleştirilebilir Glamping çadırları, en ufak bir detayla işletmenin gecelik fiyatlarına da aynı şekilde yansıyacaktır. Yani işletme olarak sunacağınız konfor arttıkça kiralamada geri dönüş oranı o derece artacaktır.

7.Glamping Çadırı Fiyatları ve Ücretlendirmeler Nasıl Olur?

Dora Haus olarak kaba taslak fiyatlar vererek yatırımcıları yanıltmak yerine ciddi yatırımcılarla tanışıp, işletmelerinin konseptlerine uygun projeler sunmayı ve bu doğrultuda fiyatı vermeyi tercih ediyoruz. Çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi glamping tesislerini diğer otellerden ayıran sadece glamping çadırı değil, özelleştirilebilir iç ve dış dekorasyonlarının. Glamping çadırlarıyla donatılmış bir tesis kurmak istiyorsanız Dora Haus olarak sizlere doğal, öncü ve eşsiz tasarımlar sunmaktayız.

Glamping Çadırları ile ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Glamping çadırları ile ilgili videolar izlemek isterseniz YouTube KanalımızaAbone Olabilirsiniz. Yine aynı şekilde instagram’dan da buraya tıklayarak bizi takip edebilirsiniz. Kurumsal olarakta Linkedin üzerinden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Glamping çadırları ile ilgili olan bu yazımızı okuduğunuz İçin teşekkür ederiz.

Sağlıklı günler dileriz.