Dome çadır yani diğer bir ismi ile jeodezik kubbe olarak isimlendirilen kubbe şeklindeki çadırlardır. Beşgen şeklinde oluşturulmuş olup taşıyıcı elemanlarının birbirleriyle birleştirilmesiyle oluşturulan çelik iskelet, dairesel bir yer üzerine kurulur ve membranla kaplanarak elde edilen yapılardır.

Dome Çadırın Avantajları Nelerdir?

Dayanıklı bir iskelet yapısına sahip olup aynı zamanda ise zarif görünümü ile birçok farklı etkinliklerde kullanılabilme imkanı sunan bu çadırlar ferah bir iç alan oluşturmak için idealdir. Dome çadırların kurulumu ve sökümü oldukça hızlı ve pratiktik olması nedeniyle fazlasıyla tercih edilmektedir. Çelik iskeleti sayesinde hem hafif hem güçlü hem de ağır hava şartlarına karşı dayanıklılık sağlar. Çadırların içerisinde ise taşıyıcı nitelikli kolon ve kirişlere yer verilmemesi sizlere geniş ve rahat bir iç mekan sunar.

Dome Çadırlar Pahalı mıdır?

Dome çadır fiyatları bu amaçla kullanılan ağaç ev, kütük ev ve ahşap evlerle karşılaştırdığımızda oldukça ucuzdur aynı zamanda dome çadır dayanıklılığı açısından diğerleri ile karşılaştırıldığında maliyet fayda açısından bakıldığında oldukça tercih edilen çadırlardır. Her boyutta dome çadır bulunduğundan ister kendiniz için isterseniz de davetleriniz için dome çadırların sağlamlığına güvenip tercih edebilirsiniz.

Dome Çadırların Kullanım Alanları?

Etkinlikler için rahatlıkla kullanılabilen geniş iç mekan sunan etkinlik domları ile tanıtım amacı ile fuar veya festivaller için oldukça rahat bir kullanım sunar. Dış alanına dilediğiniz gibi marka be logolarınızı yerleştirebilirsiniz.

Herhangi bir yere tatile gittiğinizde kullanım kolaylığı kurulumunun rahatlığı ile dome çadırları kullanabilirsiniz Veya ucuz maliyetli dome çadırlar edinerek kendinize ait bir hobi alanı oluşturabilir yada bir işletme olarak kullanabilirsiniz. Dome çadırların içinde kendinize bir sera yapabilir ve eğlenceli hale getirebilirsiniz en önemliside bir doğal afet ile karşılaştığınızda dome çadırların istediğiniz yere rahatça kurulumu ve iç genişliği ile rahatça yaşayabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Dome çadır hem hayatınızı kolaylaştırır hem de cebinizi düşünür. Doğayı seviyorsanız size bir doğa tatili imkanı sunar. Tercih ettikten sonra asla pişman olmayacağınız dome çadırlar sizi ve sevdiklerinizi mutlu ederken size ve sevdiklerinize temiz bir alan sunar. Bu güzel dome çadırlardan faydalanmak veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız sizde dorahaus.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.