Dome çadır, kısaca kubbe görünümlü çadırlardır. Üçgen formunda tasarladığımız taşıyıcı yapıların birbirlerine eklenmesi sonucu bir çelik iskelet oluşturulur. Bu çelik iskeletin daire şeklinde bir alana oturtulmasının ardından silikon cam giydirme cephesi ile kaplanır. Dome çadır modelleri kendi kendine yeten ekolojik yaşam alanları prensibi ile oluşturulmuş olan özel çadırlardır.

Bungalov evlerden farklı olarak hem görünüm itibari ile hem de yapısal olarak büyük farklılıklara sahiptir. Dome çadır modellerinin tamamı ısı yalıtımına sahip olarak kaplanır. Dört mevsime uygun konaklama imkânı sunar. Bu çadırlar ile ister yazın isterseniz de kışın doğanın içinde konaklayabilirsiniz. Dome çadır fiyatları, sıradan çadır modellerine ya da bungalov evlere göre daha pahalıdır.

Dome Çadır Özellikleri

Dome çadır modellerinin tamamı birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İlk olarak görünüm itibari ile hem sıradan çadırlardan hem de ağaç ev modellerinden çok daha farklıdır. Özel olarak üretilmiş olan dome çadırlar, üçgen formlar kullanılarak bir araya getirilmiş bloklar ile oldukça şık bir görünüme sahiptir. Dome çadırlar bungalov evlerden ve ahşap evlerden farklı olarak ahşap bir platform üzerine kurulur.

Dairesel yapıları ile adeta igloları andıran dome çadırlar yaşam alanı olarak da hem bireysel kullanımlar hem de çocuklu aileler için uygundur. Maksimum 4 kişilik konaklamalar için uygun olan dome çadırlar, rüzgara, kara ve yağışa karşı da oldukça dayanıklıdır. 4.5 metre yüksekliğe sahip olan çadırlar, doğa ile iç içe, oldukça güvenli bir konaklama imkanı sürer. Üstelik yapısına göre çok kısa süre içerisinde kurulumu yapılabilir. Dome çadır fiyatları, fiyat – performans açısından tercih edilebilecek en iyi çadır modellerinin başında geliyor.

Dome Çadır Fiyatları

İnsanların doğaya olan ilgi ve alakalarının artması beraberinde farklı konaklama seçeneklerini de getiriyor. Son yıllarda, üstün teknolojiler kullanılarak geliştirilen dome çadırlar da bu seçeneklerden bir tanesidir. Sıradan çadırlardan çok daha farklı olarak karşımıza çıkan dome çadırlar, ağaç evlerden de farklı bir yapıya sahiptir. Dome çadır fiyatları da diğer ağaç ev modellerine göre daha farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Sizler de bizimle iletişime geçerek dome çadırlar hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.