Bungalov ev ile dome karşılaştırması yazımızı okuyarak bungalov ev fiyatları, dome fiyatları ve ikisinin birbirlerine göre farklarını öğrenebilirsiniz.

Dome, jeodezik kubbe görünüme sahip olan konaklama alanlarıdır. Doğada zaman geçirmek isteyenler ya da kamp alanı oluşturmak isteyenler son yıllarda bungalov evleri tercih ediyordu. Üçgen yapısı ile bir hayli popüler olan bungalov ev çeşitleri, şimdi ise yerini dome adı verilen dairesel yapılara bırakıyor.

Görünümü ile çok şık ve estetik bir duruşa sahip olan dome çadırlar, son derece modern evler olarak karşımıza çıkıyor. Üst kısmı ahşap, ön cephesi ise silikon cam giydirme kullanılarak oluşturulan dome çadırlar, bungalovlara göre daha kullanışlı bir yapıya sahiptir. İçerisinde oturma alanı, yemek alanı ve yatabileceğiniz alanları bir araya getiren domeler aynı zamanda rahat bir kullanım alanı sunar.

Neden Dome Tercih Edilmelidir?

Son yıllarda kamp alanlarında görmeye alışık olduğumuz yapıların başında bungalov ev ve ahşap evler geliyordu. Fakat teknolojinin ve konaklama ihtiyaçlarının değişmesi, kişilerin çok daha modern yapılara olan ilgisinin artması dome çadırların çok daha popüler olmasını sağladı. Dome çadırların tercih edilmesi için pek çok sebep bulunuyor.

İlk olarak dome modelleri diğer ahşap ve ağaç yapılara göre çok daha farklı ve modern bir görünüme sahiptir. Maksimum 4 kişilik konaklamalara imkân veren dome çadırlar, rahat bir yaşam alanı sunar. Bunun yanı sıra dört mevsim konaklamaya uygundur. Isı yalıtımlı olması nedeniyle yazları serin kışları ise sıcak bir yapıya sahiptir.

Daha Şık Bir Görünüm ve Yeni Nesil Konaklama İçin Dome Tercih Edin

Birbirinden farklı amaçlar için kullanılan dome modelleri, çadır olarak da kullanılan modelleri ile de dikkatleri çekiyor. Bungalov ev modellerinden çok daha farklı bir görünüme ve kullanım alanına farklı olan dome çadırlar, son yılların en estetik konaklama seçeneklerinin başında geliyor.

Rüzgara karşı da son derece dayanıklı olan bu çadır modelleri sayesinde doğada korkusuzca konaklayabilirsiniz. Hem bireyse kullanımlar hem de toplu kullanımlar için uygun olan dome çadırları ağaç evlerden farklı olarak hem çok sıcak bir ortam oluşturur hem de çok daha şık bir görünüme sahiptir. Sizler de dome çadırlar ile konaklama alanlarınızı hayranlık bırakan bir yapıya çevirebilirsiniz.